Poszukując najlepszego komputera do pracy, trudno nie zwrócić uwagi na stacje robocze Lenovo z serii ThinkPad P, które zyskały ogromną popularność wśród klientów biznesowych i profesjonalistów, chcących działać skutecznie i bezproblemowo. Najczęściej wybierają je graficy, programiści, architekci, projektanci i inżynierowie.
W skład serii wchodzą takie flagowe modele P1, P14 oraz P16 wśród których każdy wyróżnia się funkcjami klasy profesjonalnej, dzięki którym znacznie zwiększysz efektywność swoich działań i zyskasz większą przyjemność z pracy.
Tym, co wyróżnia modele mobilne stacje robocze Lenovo z tej serii, to przede wszystkim nowoczesne, najlepsze w swoich klasach komponenty. Na początek warto zwrócić uwagę na doskonałej jakości procesor oraz kartę graficzną, a więc – kolejno – Intel Ultra lub AMD Ryzen oraz nVidia RTX Pro. Dzięki nim praca przebiegać będzie bardzo szybko, a Ty będziesz w stanie obsługiwać najbardziej rozbudowane programy graficzne. Jednak to nie wszystko – na pierwszy rzut oka największe wrażenie robi wspaniały ekran, który dzięki swoim wymiarom oraz głębi kolorów i wysokiej rozdzielczości, pozwala na bezproblemową i bardzo satysfakcjonującą obsługę komputera. Co więcej – ekran posiada również możliwość kalibracji kolorów, dzięki czemu można uzyskać jeszcze bardziej żywe i wierne rzeczywistości barwy.
Każdy profesjonalny laptop Lenovo z serii ThinkPad P wyposażony został w wysokiej klasy kartę dźwiękową Dolby Home Theater, dzięki której wrażenia z korzystania z multimediów są jeszcze lepsze. Laptopy doskonale sprawdzają się więc nie tylko w biurach, ale również na konferencjach, prezentacjach i w domu – podczas wieczornych seansów.
To jednak nie wszystko, bowiem nowoczesne laptopy Lenovo z serii ThinkPad P to również niezwykle ergonomiczna i odporna na zalania klawiatura oraz cenione przez użytkowników oprogramowanie Lenovo, które współpracuje z setkami aplikacji od zewnętrznych producentów. Do Twojej dyspozycji jest również najnowszy system Windows 11 Pro, na którym wszelkiego rodzaju prace przebiegają sprawnie i bez niepożądanych problemów systemowych.
Seria ThinkPad P to mobilne stacje robocze Lenovo, które poza wydajnością i doskonałym dostosowaniem parametrów do potrzeb firm, odznaczają się również wykorzystaniem innowacji technologicznych. Kompaktowe złącza USB, Thunderbolt, łączność WWAN LTE 5G zapewniająca pełną mobilność, a także doskonałe rozwiązania chłodzące sprawiają, że laptop Lenovo okaże się znakomitym rozwiązaniem w każdym biurze. Warto również zwrócić uwagę na niezwykle wytrzymałą obudowę, która jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia i zapewnia wiele lat użytkowania komputer, jak również rozbudowany system zabezpieczeń – specjalnie dla firm w zależności od wybranej konfiguracji posiadają wbudowane szyfrowanie, czytniki linii papilarnych, NFC czy kamerki IR. Dzięki tym opcjom będziesz w 100% spokojny o bezpieczeństwo swoich firmowych oraz prywatnych danych.
Inwestując w profesjonalne laptopy Lenovo z serii ThinkPad P możesz liczyć przede wszystkim na możliwość pracy z najbardziej wymagającym oprogramowaniem, jednocześnie ciesząc się najwyższej jakości rozrywką.
| PROCESOR | |
| Rodzina Procesora | AMD Ryzen 9 |
| Model procesora | AMD Ryzen 9 PRO 7940HS |
| Więcej informacji o procesorze | AMD Ryzen™ 9 PRO 7940HS (8C / 16T, 4.0 / 5.2GHz, 8MB L2 / 16MB L3) |
| PAMIĘĆ | |
| Zainstalowana ilość pamięci | 32 GB |
| Typ zainstalowanej pamięci | DDR5 5600MHz (SODIMM) |
| Liczba banków pamięci | 2 |
| Liczba wolnych banków pamięci | 1 |
| Maksymalna wielkość pamięci | 64 GB |
| MAGAZYN DANYCH | |
| Pojemność dysku | 1 TB SSD |
| Interfejs dysku | M.2 NVMe PCIe 4.0 4x |
| Dodatkowe informacje na temat dysku | SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 Performance NVMe® Opal 2.0 |
| Interfejs drugiego dysku | SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 Value NVMe Opal2, RAID 0/1 support |
| Możliwość instalacji dodatkowego dysku | Tak |
| EKRAN | |
| Przekątna ekranu (cale) | 16" |
| Rozdzielczość ekranu (piksele) | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Powłoka matrycy | matowa |
| Rodzaj matrycy | IPS |
| Podświetlenie matrycy (nity) | 300 |
| Odwzorowanie barw | 45% NTSC |
| Kamera | kamera 5 MP IR |
| Dodatkowe informacje na temat ekranu | 16" WUXGA (1920x1200) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC |
| KARTA GRAFICZNA | |
| Rodzaj karty graficznej | dedykowana |
| Model karty graficznej | NVIDIA RTX 2000 ADA 8GB GDDR6 |
| PORTY I ZŁĄCZA | |
| Port Thunderbolt / USB-C | 2 x Thunderbolt 4 / USB4 |
| Port USB 3.x (typ A) | 2 |
| Port HDMI | Tak |
| DisplayPort / miniDisplayPort | Nie |
| Port RJ-45 (LAN) | Tak |
| Dodatkowe informacje | 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz | 1x Headphone / microphone combo jack | 1x SD Express 7.0 card reader | 1x Security keyhole | 2x USB4® 40Gbps | 2x USB 3.2 Gen 1 (one Always On) |
| KOMUNIKACJA | |
| Sieć WiFi | AX211 Wi-Fi 6E + Bluetooth® 5.1 |
| Modem LTE / 5G (WWAN) | możliwość instalacji |
| Sieć LAN | 10/100/1000 |
| Gniazdo stacji dokującej | dokowanie poprzez Thunderbolt |
| BEZPIECZEŃSTWO | ▼ |
| Układ szyfrowania | TPM 2.0 |
| Czytnik linii papilarnych | Tak |
| Czytnik Smart Card | Nie |
| BATERIA | |
| Maksymalny czas pracy na baterii (h) | 9h |
| Pojemność baterii (Wh) | 90 Wh Litowo-polimerowa |
| POZOSTAŁE INFORMACJE | |
| Podświetlana klawiatura | tak |
| Kolor obudowy | czarny |
| Materiał wykonania obudowy | ABS |
| Wymiary (cm) | 36,5 x 26,2 x 2,46 |
| Waga (kg) | 2,2 kg |
| System operacyjny | Windows 11 Professional 64-bit |
| Gwarancja | 3 lata, naprawa w siedzibie klienta (OnSite) |
| Inne cechy | Możliwość stworzenia macierzy RAID na dwóch dyskach M.2 NVMe |
| Zastosowane technologie | TPM 2.0, Camera privacy shutter, kamera 5MP IR z sensorem obecności |
| Certyfikaty | EPEAT Gold, ENERGY STAR 8.0. RoHS-compliant, MIL-STD-810H |
| Pełna nazwa | Lenovo ThinkPad P16v G1 21FE000TPB 16'' 1920x1200 / AMD Ryzen 9 PRO 7940HS / 32GB DDR5 / 1TB SSD NVMe / NVIDIA RTX 2000 8GB / W11 Pro |
| Kod producenta | 21XE000YPB |
| Dane producenta | Lenovo |
| Podmiot odpowiedzialny | Lenovo Technology B.V. Sp. z o.o. |
| Pomoc techniczna | https://support.lenovo.com/pl/pl/ |
Zapytanie o "Laptop LENOVO ThinkPad P16s G5 16 WUXGA Touch Ultra 7-356H 64GB 1TB SSD RTX PRO 1000 Blackwell BK FPR W11P 3Y Premier"
Lenovo Platinum Partner
Darmowa dostawa
Bezpieczne płatności
Szybka dostawa