Poszukując najlepszego komputera do pracy, trudno nie zwrócić uwagi na stacje robocze Lenovo z serii ThinkPad P, które zyskały ogromną popularność wśród klientów biznesowych i profesjonalistów, chcących działać skutecznie i bezproblemowo. Najczęściej wybierają je graficy, programiści, architekci, projektanci i inżynierowie.
W skład serii wchodzą takie flagowe modele P1, P14 oraz P16 wśród których każdy wyróżnia się funkcjami klasy profesjonalnej, dzięki którym znacznie zwiększysz efektywność swoich działań i zyskasz większą przyjemność z pracy.
Tym, co wyróżnia modele mobilne stacje robocze Lenovo z tej serii, to przede wszystkim nowoczesne, najlepsze w swoich klasach komponenty. Na początek warto zwrócić uwagę na doskonałej jakości procesor oraz kartę graficzną, a więc – kolejno – Intel Ultra lub AMD Ryzen oraz nVidia RTX Pro. Dzięki nim praca przebiegać będzie bardzo szybko, a Ty będziesz w stanie obsługiwać najbardziej rozbudowane programy graficzne. Jednak to nie wszystko – na pierwszy rzut oka największe wrażenie robi wspaniały ekran, który dzięki swoim wymiarom oraz głębi kolorów i wysokiej rozdzielczości, pozwala na bezproblemową i bardzo satysfakcjonującą obsługę komputera. Co więcej – ekran posiada również możliwość kalibracji kolorów, dzięki czemu można uzyskać jeszcze bardziej żywe i wierne rzeczywistości barwy.
Każdy profesjonalny laptop Lenovo z serii ThinkPad P wyposażony został w wysokiej klasy kartę dźwiękową Dolby Home Theater, dzięki której wrażenia z korzystania z multimediów są jeszcze lepsze. Laptopy doskonale sprawdzają się więc nie tylko w biurach, ale również na konferencjach, prezentacjach i w domu – podczas wieczornych seansów.
To jednak nie wszystko, bowiem nowoczesne laptopy Lenovo z serii ThinkPad P to również niezwykle ergonomiczna i odporna na zalania klawiatura oraz cenione przez użytkowników oprogramowanie Lenovo, które współpracuje z setkami aplikacji od zewnętrznych producentów. Do Twojej dyspozycji jest również najnowszy system Windows 11 Pro, na którym wszelkiego rodzaju prace przebiegają sprawnie i bez niepożądanych problemów systemowych.
Seria ThinkPad P to mobilne stacje robocze Lenovo, które poza wydajnością i doskonałym dostosowaniem parametrów do potrzeb firm, odznaczają się również wykorzystaniem innowacji technologicznych. Kompaktowe złącza USB, Thunderbolt, łączność WWAN LTE 5G zapewniająca pełną mobilność, a także doskonałe rozwiązania chłodzące sprawiają, że laptop Lenovo okaże się znakomitym rozwiązaniem w każdym biurze. Warto również zwrócić uwagę na niezwykle wytrzymałą obudowę, która jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia i zapewnia wiele lat użytkowania komputer, jak również rozbudowany system zabezpieczeń – specjalnie dla firm w zależności od wybranej konfiguracji posiadają wbudowane szyfrowanie, czytniki linii papilarnych, NFC czy kamerki IR. Dzięki tym opcjom będziesz w 100% spokojny o bezpieczeństwo swoich firmowych oraz prywatnych danych.
Inwestując w profesjonalne laptopy Lenovo z serii ThinkPad P możesz liczyć przede wszystkim na możliwość pracy z najbardziej wymagającym oprogramowaniem, jednocześnie ciesząc się najwyższej jakości rozrywką.
| Marketing Description | |
| Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 to mobilna stacja robocza zaprojektowana z myślą o wysokiej wydajności i wszechstronności, dzięki czemu doskonale sprawdza się w pracy profesjonalistów z różnych dziedzin. Wyposażony w 16-calowy wyświetlacz WQUXGA o natywnej rozdzielczości 3840 x 2400, zapewnia żywe obrazy i obsługuje 100% gamy kolorów DCI-P3, gwarantując precyzyjne odwzorowanie barw. Ekran z powłoką antyodblaskową oraz technologia Eyesafe pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu, a Dolby Vision i HDR400 poprawiają wrażenia multimedialne dzięki oszałamiającej grafice. | |
| Product Features | |
|
|
| Ogólne | |
| Typ produktu | Przenośna stacja robocza |
| Poziom AI | AI Workstation |
| System operacyjny | Windows 11 Pro |
| Ustawa o danych UE | Https://www.lenovo.com/us/en/compliance/eu-data-act-transparency-declaration/ |
| Procesor / Chipset | |
| CPU | Intel Core Ultra 5 (Seria 2) 245HX / 3.1 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Ilość rdzeni | 14-rdzeniowy |
| Rdzenie wydajnościowe | 6 |
| Wydajne rdzenie | 8 |
| Pamięć podręczna | Pamięć podręczna L3 - 24 MB |
| Chipset | Intel WM880 |
| Cechy | Zintegrowany kontroler pamięci |
| Jednostka przetwarzania neuronowego (NPU) | |
| Jednostka przetwarzania neuronowego (NPU) | Intel AI Boost |
| Wydajność NPU do (TOPS) | 13 TOPS |
| Całkowita wydajność procesora do (TOPS) | 27 TOPS |
| Wsparcie dla typów danych AI na NPU | INT8 |
| Wsparcie dla rzadkości | Tak |
| Obsługiwane ramy oprogramowania AI przez NPU | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Wsparcie dla efektów studia Windows | Tak |
| Pamięć | |
| RAM | 64 GB (4 x 16 GB) |
| Max obsługiwany RAM | 192 GB |
| Technologia | DDR5 SDRAM - bez ECC |
| Szybkość | 4400 MT/s |
| Szybkość Znamionowa | 5600 MT/s |
| Rodzaj obudowy | SO-DIMM 262-pin |
| Ilość slotów | 4 |
| Puste sloty | 0 |
| Główn pamięć | 1 TB SSD M.2 2280 PCIe 5.0 x4 - TCG Opal Encryption, Performance - Samsung |
| Poziom RAID | RAID 0, RAID 1, RAID 5 |
| Wyświetlacz | |
| Typ | 16" - IPS |
| Rozdzielczość | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Częstotliwość synchr. pionowej przy maks. rozdzielczości | 60 Hz |
| Szeroki ekran | Tak |
| Współczynnik kształtu obrazu | 16:10 |
| Jasność obrazu | 500 cd/m² |
| Poziomy kąt widzenia | +89 / -89 |
| Pionowy kąt widzenia | +89 / -89 |
| Paleta Kolorów | 100% sRGB |
| Charakterystyka | Przeciwoślepieniowy, współczynnik ekranu do ciała 82%, fabryczna kalibracja koloru X-Rite, Niska Moc, technologia Low Blue Light, technologia Eyesafe, przyciemnianie DC |
| Audio & Video | |
| Konfiguracja Multi-GPU | 1 pojedyncza karta graficzna / zintegrowana karta graficzna |
| Procesor graficzny | NVIDIA RTX PRO 1000 Blackwell / Intel Graphics - do 440 TOPS |
| Pamięć video | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Maks. Liczba Obsługiwanych Monitorów | 4 monitory zewnętrzne |
| Aparat fotograficzny | Tak |
| Rozdzielczość | 5 Mpx |
| Cechy kamery | Migawka prywatności, stała ostrość, Temporal Noise Reduction |
| Dźwięk | Głośniki stereo, mikrofon macierzy podwójnej |
| Kodek | CS42L43 |
| Zgodność z normami | Dolby Atmos, SoundWire |
| Cechy audio | Wejście: Dolby Voice, dalekiego pola |
| Wejście | |
| Typ | Klawiatura, TrackPoint, UltraNav |
| Podświetlenie Klawiatury | Tak |
| Klawiatura numeryczna | Tak |
| Cechy | Multimedia control, odporna na rozlanie płynu, wielodotykowy touchpad, przycisk Asystent Pilota |
| Komunikacja | |
| Bezprzewodowe | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Kontroler bezprzewodowy | Intel WI-FI 7 BE200 - M.2 Card |
| Interfejs sieciowy | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Charakterystyka | Wake-on-LAN (WOL), funkcja dual stream (2x2) |
| Bateria | |
| Technologia | 4 ogniwa litowo-jonowa |
| Pojemność | 99.9 Wh |
| Adapter AC | |
| Wejście | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Wyjście | 180 wat |
| Połączenia & Rozszerzenie | |
| Sloty | 2 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (2 dostępne) |
| Szczegóły Interfejsu | USB 3.2 Gen 2 (Always On) USB 3.2 Gen 2 2 x Thunderbolt 5 (Power Delivery 3.1, 180 W wejście / 15 W wyjście) Thunderbolt 4 (Power Delivery 3.1, 180 W wejście / 15 W wyjście) HDMI (obsługa 8K) Słuchawki/mikrofon combo jack (mini-słuchawkowe 3,5 mm) 2.5 Gigabit Ethernet (RJ-45) |
| Czytnik kart pamięci | Tak (karta SD Express) |
| Różne | |
| Kolor | Czarny |
| Materiał obudowy | Aluminium (góra), aluminium (dół) |
| Ochrona | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, czytnik odcisków palców, czytnik kart inteligentnych |
| Cechy | Hasło administratora, hasło włączenia zasilania, RapidCharge, sprawdzono pod kątem zgodności z normą MIL-STD-810H, samonaprawiający się BIOS, hasło NVMe |
| Ochrona przeciwkradzieżowa | Gniazdo blokady bezpieczeństwa (linka bezpieczeństwa sprzedawana osobno) |
| Typ Gniazda Zabezpieczającego | Nano gniazdo bezpieczeństwa Kensington |
| Akcesoria w zestawie | Zasilacz USB-C GaN |
| Zgodność z normami | RoHS, TCG Certified, FIPS 140-2, TÜV Rheinland Low Blue Light, Eyesafe Certified 2.0 |
| Swoiste Tempo Pochłaniania Energii (SAR) | 1.003 W/kg (body) 1.003 W/kg (kończyna) |
| Wymiary i waga | |
| Wymiary (szer./głęb./wys.) | 36.2 cm x 25.2 cm x 2.98 cm |
| Waga | 2.54 kg |
| Informacje o Zrównoważonym Rozwoju | |
| Ślad Węglowy | 330 emisje węgla w kg (UE) |
| CF Ogółem / Odchylenie Standardowe jednostki (kg CO2e) | 59 |
| Wersja PAIA | 1.5.2 |
| Parametry środowiska | |
| Minimalna temperatura pracy | 5 °C |
| Maksymalna temperatura pracy | 35 °C |
| Dopuszczalna wilgotność | 8 - 95% |
| Kod producenta | 21RRS1RU0F |
| Dane producenta | Lenovo |
| Podmiot odpowiedzialny | Lenovo Technology B.V. Sp. z o.o. |
| Pomoc techniczna | https://support.lenovo.com/pl/pl/ |
Zapytanie o "Laptop LENOVO ThinkPad P16 G3 16 WUXGA Ultra 7-245HX 64GB 1TB TX PRO 1000 Blackwell FPR BK W11P 3Y"
Lenovo Platinum Partner
Darmowa dostawa
Bezpieczne płatności
Szybka dostawa