Podczas wydarzenia, zorganizowanego przez firmę Lenovo w Barcelonie, zaprezentowano aż kilkanaście nowości. W asortymencie pojawiły się zarówno nowe wersje laptopów, komputerów stacjonarnych, jak również hełm rozszerzonej rzeczywistości.
Na sam początek zaprezentowano odświeżoną wersję flagowych laptopów z serii ThinkPad. Nowej odsłony doczekały się przede wszystkim modele ThinkPad X1 Yoga, ThinkPad X1 Carbon oraz ThinkPad X1 Extreme.
ThinkPad X1 Yoga pojawił się w odsłonie czwartej generacji, X1 Extreme – drugiej, natomiast X1 Carbon dostępny jest już w siódmej generacji. Urządzenia wzbogacono o nowe procesory Intela oraz zastosowano w nich lepszy system chłodzenia, który jest teraz mniejszy, lżejszy i wydajniejszy. Kamerka internetowa zyskała mechaniczną zasłonę, a anteny sieci WiFi zostały poprawione. Zmodyfikowano także obraz i dźwięk – laptopy tym samym zyskały certyfikaty Dolby Atmos oraz Dolby Vision. Poprawiono również współpracę mikrofonów dalekiego pola z asystentami głosowymi, np. Amazon Alexa oraz Microsoft Cortana.
Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się nowa linia laptopów ThinkBook, której zapowiedź firma Lenovo ogłosiła już w maju tego roku. Nowa seria skierowana jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom zarówno firm dla których liczy się design, jak również korzystna cena. Jest to rozwiązanie znajdujące się pomiędzy Yogami, IdeaPadami a coraz bardziej smukłymi ThinkPadami. Cechą, która na pierwszy rzut oka różni ThinkBooki od ThinkPadów to brak charakterystycznego, czerwonego kontrolera kursora myszy schowanego na środku klawiatury.
Następnie zaprezentowano komputery stacjonarne ThinkCentre oraz stacje robocze ThinkStation. W skład asortymentu stacji roboczych wchodzą: ThinkStation P330 Tiny (najmniejsza stacja robocza na świecie), P330 TWR/SFF, P520c i P520, P720 (z dwoma procesorami), jak również potężne jednostki P920 o najmocniejszych komponentach.
W stacjach roboczych ThinkStation zadbano o łatwą wymianę elementów. Elementy mają postać modułów, które w łatwy sposób można wyjąć i wymienić. Dobrze odwzorowuje to przykład zasilacza. W przypadku tradycyjnych ATX, mamy odchodzące od nich kilkanaście kabli, które należy odpowiednio podłączyć do płyty głównej, kart graficznych, czy też nośników danych. Zasilacz należy również przykręcić do obudowy, aby stabilnie trzymał się całej konstrukcji. W przypadku stacji roboczych Lenovo wygląda to zupełnie inaczej. Występuje on w postaci modułu, który wystarczy wysunąć z obudowy i zamienić na inny.
Słowa uznania należą się modelowi ThinkCentre Nano. Jest to komputer stacjonarny zamknięty w pudełku. Jego wielkość odwzorowują trzy tabliczki czekolady położone na sobie. Pomimo niewielkich gabarytów, ThinkCentre jest niezwykle wydajne i posiada pełen zestaw złączy: RJ-45 (Gigabit Ethernet), DisplayPort (do monitora), USB 3.0 typu A oraz C. Urządzenie jest chłodzone pasywnie (bez użycia wentylatora).
W ofercie ponadto pojawiła się przemysłowa wersja ThinkCentre Nano IoT. Została stworzona w celu sterowania urządzeniami Internetu Rzeczy. Komputer jest odporny na niesprzyjające warunki - posiada pancerną obudowę i radzi sobie w niekorzystnych warunkach pogodowych (nawet w temperaturze do 50 stopni Celsjusza), pomimo braku wentylatora. ThinkCentre Nano IoT posiada również porty szeregowe (serial), które powszechnie stosowane są w przemyśle.
Zaprezentowano również hełm rozszerzonej rzeczywistości ThinkReality, który ma być konkurencją, m.in. dla Microsoft HoloLens. Hełm w sprzedaży dostępny będzie za około pół roku.